Standings



Quick Stats

Total Mileage by Gender


Women: 626,236 Mi (42%)

Men: 865,464 Mi (58%)

Total Mileage by Age Group


Mouse over each bar for more info

Athletes Standings

Show Top
Athletes

Standings by Total

  Name (Club) Swim Bike Run Total
1 Kevin Petty (Black Triathletes Association) 1220.00 4521.86 121.50 5863.36
2 Daniel Stubleski (Team Fraser) 312.80 3184.65 1803.30 5300.75
3 Susan Gryder (T3 - Tampa Tri Team) 0.00 4408.46 763.71 5172.17
4 Carl Johnson (Triathlon Club of San Diego T2) 985.80 3751.30 170.70 4907.80
5 Alan Voisard (Triathlon Club of San Diego T1) 3488.90 115.00 1112.40 4716.30
6 Roger Leszczynski (Triathlon Club of San Diego T1) 266.70 2121.81 2198.49 4587.00
7 Wayne Coey (Triathlon Club of San Diego T2) 915.30 2894.09 637.00 4446.39
8 Kenneth Wright (Kansas River Valley Triathlon Club) 711.00 3366.50 209.25 4286.75
9 Bruce Gennari (Brentwood Endurance Athletic Team) 874.30 2448.06 915.96 4238.32
10 Euleen Josiah-Tanner (Network of Multi-Sport African American Athletes (NOMSA3)) 11.40 1300.00 2761.38 4072.78


[]Swim Session Standings

  Name (Club) Swim Bike Run Total
1 Alan Voisard (Triathlon Club of San Diego T1) 1701.00 0.00 396.00 2097.00
2 Annie Hayman (T3 - Tampa Tri Team) 1303.10 103.00 45.00 1451.10
3 Cecily Arenas (Triathlon Club of San Diego T1) 1204.80 0.00 0.00 1204.80
4 Jay Mager (Swim 70 Triathlon Club) 1189.00 0.00 147.00 1336.00
5 Adriel Sanes (Team USAT) 1131.90 0.00 58.50 1190.40
6 Aidan Abbey (Gulf Winds Triathletes Team 1) 1019.30 32.00 18.00 1069.30
7 Kevin Petty (Black Triathletes Association) 1000.00 1504.44 99.00 2603.44
8 Megan Carpenter (Human Motor Works Racing) 984.20 0.00 9.00 993.20
9 Bill Beardsley (Buffalo Triathlon Club - Team 2) 910.20 357.00 264.90 1532.10
10 Kareem Kirby (T3 - Tampa Tri Team) 904.00 248.20 127.50 1279.70


[]Bike Session Standings

  Name (Club) Swim Bike Run Total
1 Kevin Petty (Black Triathletes Association) 220.00 3017.42 22.50 3259.92
2 Susan Gryder (T3 - Tampa Tri Team) 0.00 2507.00 213.00 2720.00
3 Kenneth Wright (Kansas River Valley Triathlon Club) 54.40 2337.25 57.75 2449.40
4 Carl Johnson (Triathlon Club of San Diego T2) 223.20 2157.97 61.56 2442.73
5 Wayne Coey (Triathlon Club of San Diego T2) 114.80 1939.97 265.65 2320.42
6 Henry Thompson (TriCoachGeorgia) 47.70 1915.00 67.86 2030.56
7 Brian Sauer (Triathlon Club of San Diego T2) 14.90 1735.66 22.20 1772.76
8 Dwight Dachnowicz (Somerset Hills YMCA Multisport Club) 114.00 1695.00 387.72 2196.72
9 Daniel Stubleski (Team Fraser) 184.50 1599.40 811.65 2595.55
10 Susan Allyn (North Texas Multisport) 202.60 1470.00 339.00 2011.60


[]Run Session Standings

  Name (Club) Swim Bike Run Total
1 Meredith Johnston (TriAugusta) 0.00 0.00 185.00 185.00
2 Danelle Winn (Alaska Triathlon Club) 0.00 61.89 174.09 235.98
3 Les Shibata (Triathlon Club of San Diego T2) 18.20 66.00 160.20 244.40
4 Roger Leszczynski (Triathlon Club of San Diego T1) 18.90 169.55 150.09 338.54
5 Alan Voisard (Triathlon Club of San Diego T1) 183.00 0.00 145.50 328.50
6 Sarah Collison (Triathlon Club of San Diego T1) 0.00 0.00 144.30 144.30
7 Josh Markham (Prairie Athletic Tri Team) 14.80 30.00 144.00 188.80
8 Danny Nelson (Southern Colorado Triathlon Club) 18.00 12.00 144.00 174.00
9 Kyra Oliver (Triathlon Club of San Diego T2) 33.50 76.00 138.75 248.25
10 Lisa Dennison (Brentwood Endurance Athletic Team) 10.00 0.00 138.00 148.00